Prawie cztery tysiące kibiców przyszło na pierwszy mecz nowego sezonu koszykarskiej ekstraklasy kobiet. Bydgoszczanie mają w pamięci miniony sezon, w którym koszykarki Artego odniosły znakomity rezultat: trzecie miejsce w kraju. Tej “brązowej” drużyny jednak już nie ma. Ze składu odeszły główne autorki brązowego medalu: Julie McBride i Agnieszka Szott-Hejmej, a Charity Szczechowiak ciągle nie jest zdolna do gry.

Inauguracyjny mecz Basket Ligi Kobiet przyszło bydgoszczankom stoczyć z mistrzyniami Polski CCC Polkowice i nasze zawodniczki najlepszej polskiej drużynie nie sprostały, przegrały różnicą 20 pkt.: 56:76.

Przebieg spotkania w pierwszej kwarcie zapowiadał nie lada emocje. Po objęciu przez polkowiczanki prowadzenia 9:2, trener Tomasz Herkt znakomicie zmotywował bydgoszczanki do walki podczas zarządzanych przerw i przy wielkich brawach tysięcy kibiców gospodynie na pierwszej regulaminowej przerwie miały punkt przewagi. Ten zryw trwał jeszcze na początku drugiej kwarty, ale od stanu 20:25 mistrzynie Polski przełamały znakomitą passę gospodyń i to one zaczęły panować na parkiecie. Mecz wygrały wyraźnie.

Dla Artego najwięcej punktów rzuciły Ewelina Gala – 19 punktów i Daria Mieloszyńska-Zwolak 17.

Artego – CCC Polkowice 56:76 (21:20, 11:19, 11:19, 13:18)

Artego: Ewelina Gala 19, Daria Mieloszyńska-Zwolak 17, Leah Metcalf 7, Jessica Lawson 6, Justyna Jeziorna 4, Elżbieta Mowlik 3, Anna Pietrzak 0, Schera Sampson 0.

CCC Polkowice: Magdalena Leciejewska 14, Teja Oblak 13, Belinda Snell 12, Agnieszka Majewska 10, Magdalena Skorek 10, Walerija Musina 7, Martyna Koc 7, Paulina Misiek 3, Dominika Owczarzak 0, Agata Szczepanik 0.