Bydgoszczanki w pierwszej połowie grały płynnie i skutecznie. Ogrywały łodzianki nawet różnica 20 pkt. Od połowy drugiej kwarty coś zaczęło jednak szwankować i widzewianki zaczęły odrabiać straty.

Gdy Jessica Lawson za piąte przewinienie musiała opuścić plac gry wydawało się, że zwycięstwo może wymknąć się z rąk. Gdy na ponad minutę na tablicy widniał remis 64:64, wiadomo było że wszystko może się zdarzyć. Ale w składzie Artego występowała dzisiaj świetnie dysponowaną Leah Metcalf, która indywidualnymi akcjami przechyliła szalę zwycięstwa.
Artego jest piąte w tabeli i już w środę zagra kolejny ligowy mecz z AZS-em w Gorzowie Wielkopolskim.

Artego – Widzew Łódź 69:64 (25:10, 12:20, 16:15, 16:19)

Artego: Metclaff 25, Lawson 14, Kraayeveld 12, Mowlik 11, Mieloszyńska-Zwolak 4, Pietrzak 3, Wilk 0

Widzew: Bednarek 18, Crook 17, Tomiałowicz 8, Botthie 7, Rozwadowska 7, Boothe 7, Rzeźnik 5, Pawlak 2