Koszykarki Artego przegrały z Basketem 90 Gdynia drugi mecz i rywalizację o półfinał Energa Basket Ligi Kobiet przegrywają 1:2. Jutro czwarty mecz, również  w Gdyni.

W Gdyni, jak w Bydgoszczy, Basket 90 wygrał pierwszy mecz z Artego i do sensacji, do jego awansu do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet brakuje mu już tylko jednej wygranej. Czwarty mecz w niedzielę.

Losy trzeciego ćwierćfinału ważyły się do ostatnich sekund. Na 3 minuty i 40 sekund przed końcem meczu Międzik trzema celnymi rzutami wolnymi doprowadziła do remisu 54:54. Końcówka należała jednak do gospodyń. W bydgoskim zespole zabrakło dyrygentki, bo Julie McBride już w pierwszej kwarcie zeszła z parkietu, odnosząc kontuzję. Jennifer O’Neill próbowała ją zastąpić, zdobyła 12 punktów, zanotowała 6 asyst, ale nie przechyliła meczu na korzyść Artego tak jak w drugim pojedynku w Bydgoszczy. Tercet Aleksandravicius, Makurat i Copper wypunktował Artego po raz drugi.

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 65:59 (17:9, 12:19, 16:13, 20:18)

Basket 90: Sofija Aleksandravicius 17, Kahleah Copper 17, Anna Makurat 10, Kristine Vitola 8, Jelena Skerović 7, Anna Jakubiuk 6, Victoria Jankoska 0, Aneta Kotnis 0, Chantelle Handy 0.

Artego: Dragana Stanković 16, Elżbieta Międzik 13, Jennifer O'Neill 12, Karolina Poboży 7, Agnieszka Szott-Hejmej 5, DeNesha Stallworth 2, Julia Adamowicz 2, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Julie McBride 0.