Koszykarki Artego w imponującym stylu pokonały we Wrocławiu mistrza Polski, Ślęzę, 66:53.

Artego po słabym meczu i przegranej w Krakowie z Wisłą, pokazało, że była to jednorazowa wpadka, o której bydgoszczanki już zapomniały. W pierwszej kwarcie mistrzynie Polski nie miały wiele do powiedzenia. Po 5 minutach meczu Artego prowadziło 12:0! Gospodynie w dalszej części spotkania uporządkowały grę i podjęły walkę, ale odrobić strat nie były w stanie. Podopieczne Tomasza Herkta wygrały 66:53.

Zwycięstwo we Wrocławiu znakomicie ustawiło bydgoszczanki przed ostatnim meczem rundy zasadniczej, 28 marca, z PGE MKK w Siedlcach. To byłaby megasensacja, gdyby bydgoszczanki nie pokonały przedostatniej drużyny w tabeli. Zwycięstwo oznaczać będzie zakończenie rundy zasadniczej na pierwszym miejscu!

1KS Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 53:66 (11:21, 19:18, 14:17, 9:10)

Ślęza: Tijana Ajduković 14, Kourtney Treffers 9, Elina Dikeoulakou 8, Sharnee Zoll 8, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Karina Szybała 7, Tania Perez 0, Zuzanna Sklepowicz 0, Janis Boonstra 0, Klaudia Sosnowska 0.

Artego: DeNesha Stallworth 17, Dragana Stanković 16, Julie McBride 10, Elżbieta Międzik 7, Jennifer O'Neill 6, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Karolina Poboży 2, Julia Adamowicz 0.