W trzecim meczu w grupie E Pucharu Europy koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały Galatasaray Stambuł 79:75.

Koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały dzisiaj w Artego Arenie z tureckim Galatasaray Stambuł 79:75 (16:16, 23:22, 17:26, 23:11) w swoim trzecim meczu grupy E Pucharu Europy. Podopieczne trenera Tomasza Herkta są niepokonane i prowadzą w tabeli.

Bydgoszczanki mecz rozpoczęły z wielkim impetem (12:6), ale Turczynki, grając twardo w obronie, do końca pierwszej kwarty odrobiły stratę (16:16). W drugiej kwarcie bydgoszczanki dominowały na parkiecie, zdobywając więcej od rywalek punktów z gry, ale przewagę zbudowały Turczynki, trafiając "trójkę za trójką". W bydgoskim zespole w rzutach zza linii podobną skuteczność notowała Rymarenko.

Po przerwie Galatasaray osiągnęło 8-punktową przewagę. Artego przez kilka minut nie potrafiło znaleźć recepty na agresywną grę i pressing rywalek na całym boisku. Na szczęście w ostatniej kwarcie gra przyjezdnych się załamała. Kiesel nie marnowała rzutów wolnych, a niezawodna O'Neill poprowadziła Artego do zwycięstwa, trafiając zza linii w kluczowym momencie meczu (79:72). Rywalki w ostatniej minucie odpowiedziały tylko jednym trafieniem.

Artego po trzech meczach jest liderem grupy E. Kolejny mecz bydgoszczanki rozegrają w Rumunii, gdzie 7 listopada zmierzą się z ACS Sepsi.

Artego Bydgoszcz - Galatasaray Stambuł 79:75 (16:16, 23:22, 17:26, 23:11)

Artego: Jennifer O`Neill 20, Brianna Kiesel 16,  Laura Miskiniene 14, Karolina Poboży 7, Elżbieta Międzik 4 oraz Kateryna Rymarenko 15, Karina Michałek 3.
Galatasaray: Hartley 19, Senyurek 14, Alben 11, Macaulay 8,Yilmaz 1 oraz Onar 11, Atas 5, Yildizhan 4, Guclu 2.