W meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz wygrało w Krakowie z Wisłą CanPack 69:59.

Bydgoszczanki nie były faworytkami meczu w Krakowie z coraz lepiej spisującą się w lidze Wisłą. Bydgoszczanki nieznacznie ustępowały krakowiankom w trzech kwartach meczu, ale w III kwarcie agresywna obrona Artego wytrąciła z gry gospodynie. Wygrana różnicą 14 punktów zaważyła o zwycięstwie bydgoszczanek. Ziomara Morrison zanotowała 15 punktów i 8 zbiórek, Dragana Stanković dodała do tego 14 punktów i 10 zbiórek.

W kolejnym ligowym meczu Artego zmierzy się w Bydgoszczy 24 marca z Ślęzą Wrocław. Początek spotkania w Artego Arenie o godz.

Wisła CanPack Kraków - Artego Bydgoszcz 59:69 (17:16, 18:16, 11:25, 13:12)

Wisła CanPack: Mercedes Russell 14, María Conde 12, Leonor Rodríguez 11, Magdalena Ziętara 5, Justyna Żurowska-Cegielska 2 oraz Jordin Canada 13, María Araújo 2, Anna Jakubiuk 0

Artego: Ziomara Morrison 15, Dragana Stanković 14, Elżbieta Międzik 13, Agnieszka Szott-Hejmej 11, Julie McBride 0 oraz Tamara Radočaj 10, Karolina Poboży 4, Alexis Hornbuckle 2