Koszykarki Artego przegrały drugi mecz finału Energa Basket Ligi Kobiet z CCC Polkowice.  Do mistrzostwa Polski potrzebne są trzy zwycięstwa.

Koszykarki CCC w fazie play-off nie przegrały jeszcze żadnego meczu. Nie przegrały też w drugim  meczu finału mistrzostw Polski z bydgoskim Artego i od tytułu dzieli je już tylko jedno zwycięstwo.

Po wygranej pierwszej kwarcie przez Polkowice, bydgoszczankom udało się odrobić stratę i przed ostatnimi 10 minutami meczu był remis. Najbardziej o losach meczu zaważyła akcja na 2 minuty przed jego końcem.

Na 2 min. 37 sek. przed końcem spotkania rzutem za 3 pkt. do remisu doprowadziła Agnieszka Szott-Hejmej (58:58). 23 sekundy później prowadzenie przyjezdnym dał rzut  Bojović (58:60). Szybki kontratak mógł dać bydgoszczankom wyrównanie, ale Julie McBride niedokładnie podała piłkę wchodzącej pod kosz Agnieszce Szott-Hejmej, piłkę przejęła Bojović i szansę na rzut spod kosza wykorzystała Gajda (58:62). Artego nie miało już dość siły, by tę stratę odrobić.

Artego po raz szósty w play-offie stanie pod ścianą. Dotąd z takich opresji po dramtycznych meczach z Basketem Gdynia i Ślęzą Wrocław wychodziło obronną rękę. Trzeci mecz finału Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się w poniedziałek, 30 kwietnia, w Polkowicach. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 58:63 (20:24, 13:13, 12:8, 13:18)

Artego: DeNesha Stallworth 14, Dragana Stanković 13, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Julie McBride 9, Elżbieta Międzik 6, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Jennifer O'Neill 3, Julia Adamowicz 0.

CCC: Alysha Clark 15, Weronika Gajda 15, Temi Fagbenle 12, Miljana Bojović 12, Magdalena Leciejewska 6, Karolina Puss 3, Angelika Stankiewicz 0, Lauren Ervin 0, Artemis Spanou 0.