Artego stoczyło pięć ciężkich półfinałowych spotkań z CCC Polkowice w walce o finał Basket Ligi Kobiet. Dzisiejszy rywal w pojedynku o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski w koszykówce kobiet rywalizację o finał z Wisłą Kraków przegrał po trzech spotkaniach. Początek meczu mógł sugerować, że bydgoszczanki odczuły trudy półfinału, bo przyjezdne łatwo objęły prowadzenie 8:2. Przerwę w grze zarządził wtedy trener Tomasz Herkt i na szczęście gospodynie podjęły walkę. Bydgoskie Amerykanki Lawson, Metcalf i Carter, wspomagane przez Mowlik szybko zaczęły dyktować warunki na parkiecie.

Po przerwie to torunianki nie wytrzymały trudów spotkania i obserwujący mecz kibice mogli spokojnie obserwować, jak bydgoskie koszykarki zmierzają do pierwszego zwycięstwa w rywalizacji z Energą o trzecie miejsce w Polsce. Drugi mecz zostanie rozegrany w Toruniu 22 kwietnia i jeśli zespoły będą w podobnej dyspozycji co dzisiaj, rywalizacja o brązowy medal skończy się. Byłaby to powtórka z ubiegłego roku, kiedy Artego w pojedynku z Energą okazało się lepsze.

Więcej zdjęć z meczu: TUTAJ

Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 69:52 (14:11, 25:16, 18:13, 12:12)
Stan rywalizacji: 1-0 dla Artego (pojedynek toczy się do dwóch zwycięstw)

Artego: Amisha Carter 17, Leah Metcalf 15, Elżbieta Mowlik 10, Jessica Lawson 10, Justyna Jeziorna 6, Martyna Koc 6, Anna Pietrzak 5.

Energa: Jelena Velinovic 19, Róża Ratajczak 11, Angelina Williams 8, Weronika Idczak 6, Lorin Dixon 4, Sybil Dosty 4, Julia Kućko 0, Kaja Darnikowska 0.