Mocno zaskoczyły Artego na początku meczu King Wilki Morskie. Wygrać z Artego I kwartę 27:15? Taka sztuka nie udawała się Wiśle Kraków czy CCC Polkowice. Dlatego kibice przecierali oczy, co dzieje się z bydgoszczankami. Trudno powiedzieć, czy gospodynie rozpoczęły mecz bez rozgrzewki, ale w drugiej kwarcie dosłownie połknęły przyjezdne. Wygrana 31:11 to też nieczęsty rezultat. Druga połowa to już tylko konsekwentne powiększanie przewagi.

Dzisiejsze zwycięstwo nad szczeciniankami było dla Artego ważne. Wilki Morskie zajmują w tabeli Basket Ligi Kobiet miejsce tuż za bydgoszczankami. Dzisiejszy rezultat pokazuje, że pierwsza czwórka i w tym roku będzie udziałem bydgoskiej drużyny. A jak mogą układać się mecze czołówki polskiej ekstraklasy będziemy mogli wyrobić sobie zdanie już za tydzień – Artego w sobotę, 14 grudnia, podejmuje Wisłę Kraków.

Artego Bydgoszcz – King Wilki Morskie Szczecin 92:59 (15:27, 31:11, 20:10, 26:11)

Artego: Leah Metcalf 28, Daria Mieloszyńska-Zwolak 22, Elżbieta Mowlik 14, Martyna Koc 10, Cathrine Kraayeveld 9, Monika Maj 3, Anna Pietrzak 2, Justyna Jeziorna 2, Jessica Lawson 2, Magdalena Hertmanowska 0, Karolina Wilk 0

Wilki Morskie: Magdalena Radwan 11, Natalia Mrozińska 9, Naketia Swanier 9, Martyna Stasiuk 6, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Jasmine Erving 6, Rezina Teclemariam 4, Klaudia Sosnowska 3, Justyna Maruszczak 3, Martyna Cebulska 2, Aneta Kotnis 0, Julia Adamowicz 0