W pierwszej połowie derbowego meczu w hali Chemika przyjezdne z Torunia stanowiły tło dla skutecznej i efektownie grającej bydgoskiej drużyny. Prowadzenie 49:21 do przerwy dla gospodyń przesądziło o ostatecznym wyniku.

W drugiej połowie, gdy torunianki otrząsnęły się z narzuconego przez Artego stylu gry, a bydgoszczanki kompletnie zagubiły skuteczność, zaczęły odrabiać straty. Artego nie roztrwoniło jednak całej przewagi i dość wyraźnie pokonało rywalki. Dzięki zwycięstwu bydgoszczanki po rundzie zasadniczej zajęły w tabeli Basket Ligi Kobiet trzecie miejsce.

Kolejnym etapem zmagań o mistrzostwo Polski w koszykówce kobiet będzie rywalizacja w gronie sześciu najlepszych drużyn. Zespoły zagrają raz jeszcze dwukrotnie każdy z każdym – tak jak w rundzie zasadniczej.

Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 67:52 (28:13, 21:8, 8:15, 10:16)

Artego: Lawson 15, Metcalf 13, Mowlik 12, Koc 10, Jeziorna 9, Carter 8.

Energa: Dixon 17, Walich 10, Gulak Lipka 8, Vrdoljak 7, Idczak 6, Ratajczak 4.