Koszykarki Artego pokonały Spartaka Moskwę i mają  szanse na zajęcie pierwszego miejsca  w grupie C Europucharu.

Artego cztery razy zmierzyło się w Europucharze z drużynami z Moskwy i cztery razy wygrało (dwa razy z MBA i dwa razy ze Spartakiem). Po zwycięstwie ze Spartakiem w Moskwie miesiąc temu (88:81), dzisiaj bydgoszczanki pokonały moskwianki w Artego Arenie.

Mecz ze Spartakiem był zacięty do połowy drugiej kwarty. Wtedy bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 19:18 i nie oddały go już do końca meczu. W 4. kwarcie Artego prowadziło nawet 69:45, ale w ostatnich dwóch minutach nie zdobyło już punktu, a Spartak zmniejszył rozmiar porażki o 13 punktów.

Artego ma teraz szansę na pierwsze miejsce w grupie C Europucharu. Zależy to od wyniku jutrzejszego meczu MBA Moskwa z Umea Udominate. Awansu do kolejnej fazy EuroCupu nikt już jednak bydgoszczankom nie odbierze.

Artego Bydgoszcz - Spartak Moskwa 69:58 (15:10, 16:20, 18:9, 20:19)

Artego: Julie McBride 18, Jennifer O'Neil 16, DeNesha Stallworth 15, Dragana Stanković 10, Elżbieta Międzik 6, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Agnieszka Szott-Hejmej 0, Julia Adamowicz 0, Karolina Poboży 0, Paulina Kuczyńska 0, Sylwia Bujniak 0, Katarzyna Kocaj 0.

Spartak: Adelina Abaiburova 17, Ivana Djokić 13, Daria Kolosovskaia 10, Iuliia Gladkova 9, Ekamilla Ogun 7, Meighan Simmons 2, Daria Kurilchuk 0, Sevara Nuritdinova 0, Maria Davydova 0, Anna Pachurina 0.