Artego Bydgoszcz, jedyna dotychczas niepokonana drużyna w Basket Lidze Kobiet, przegrała pierwszy mecz, 67:78 z Wisłą Kraków.

Wisła CanPack znakomicie rozpoczęła mecz w Artego Arenie. Bydgoszczanki dopiero w drugiej kwarcie zaczęły odrabiać 12-punktową stratę. Doprowadziły do remisu przed ostatnią 1/4 spotkania. W pierwszych 4 minutach krakowianki "uciekły" na 10 punktów (60:70), a gospodyniom nie udało się odrobić tej straty do końca meczu.

Po porażce to Wisła jest teraz liderem BLK. Bydgoszczanki tracą 2 punkty, ale mają jeden mecz zaległy.

Artego Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 67:78 (12:24, 17:13, 25:17, 13:24)

Artego: Jennifer O'Neill 23, Denesha Stallworth 7, Elżbieta Międzik 9, Julie McBride 5, Justyna Żurowska-Cegielska 6 oraz Agnieszka Szott-Hejmej 11, Dragana Stanković 6, Julia Adamowicz 0, Karolina Poboży 0

Wisła: Cheyenne Parker 21, Giedr? Labuckien? 10, Leonor Rodríguez 10, Maurita Reid 9, Magdalena Ziętara 5 oraz Tamara Radočaj 15, Sonja Greinacher 6, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 2, Klaudia Niedźwiedzka 0