Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Rozstrzygająca dla meczu była trzecia kwarta. Gdy koszykarki Artego zniwelowały kilkupunktową przewagę Wisły (33:32), trener krakowianek wziął czas. I po nim wiślaczki zdominowały wydarzenia na parkiecie, a Julie McBride nie rozegrała meczu, do jakich przyzwyczaiła bydgoskich kibiców i zanotowała skuteczność 4/15 z gry, mając osiem strat. Najlepszą zawodniczką mistrzyń Polski była Tina Charles, która zdobyła 22 punkty i miała 14 zbiórek.

Czwarty mecz odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia, również w Krakowie. Stan rywalizacji: 2:1 dla Wisły.

Wisła Can Pack Kraków – Artego 65:51 (10:7, 13:13, 24:18, 18:13)

Wisła: Charles 22, Horti 12, De Mondt 9, Ouvina 8, Phillips 8, Krężel 4, Żurowska 2, Pawlak 0, Czarnecka 0, Mieloszyńska-Zwolak 0.

Artego: Szott-Hejmej 17, McBride 11, Gala 6, Tomiałowicz 6, Mowlik 5, Jeziorna 4, Morris 2, Kuras 0, Szybała 0