Koszykarki Artego przegrały drugi mecz w grupie A Pucharu Europy. W Gorzowie Wielkopolskim uległy po dogrywce InvestInTheWest Enea 78:81.

W pierwszym meczu grupy A Pucharu Europy w Bydgoszczy Artego pokonało InvestInTheWest Eneę 92:74. W Gorzowie, po zaciętym meczu, po dogrywce InvestInTheWest Enea zrewanżował się i wygrał 81:74.

Wszystkie cztery odsłony spotkania były  kwarta była wyrównana, wyrównane. Przed ostatnimi 10 minutami meczu gospodynie prowadziły jednym punktem. Przebieg ostatniej kwarty był dramatyczny. Mimo 10-punktowego prowadzenia w jej  połowie na 24 sekundy przed końcem spotkania Agnieszka Szott-Hejmej doprowadziła do wyrównania (70:70).

W dogrywce bydgoszczanki ponownie goniły wynik, przegrywając różnicą 2-5 punktów.  Niestety, tym razem zabrakło jednego rzutu za "3".

Bilans Artego to dwa zwycięstwa i dwie porażki. Za tydzień, 6 grudnia, bydgoszczanki podejmą w Artego Arenie szwedzkie Södertällje. Grupowe zmagania zakończą w Moskwie, gdzie zmierzą się 12 grudnia ze Spartakiem.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Artego Bydgoszcz 81:78 (22:17, 16:20, 17:17, 15:16, d. 11:8)

InvestInTheWest Enea: Maria Papowa 19, Annamaria Prezelj 15, Sharnee Zoll-Norman 15, Ariel Atkins 12, Kyara Linskens 10, Laura Juskaite 6, Katarzyna Fikiel 2, Julija Rycikawa 2, Katarzyna Dźwigalska 0

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 18, Dragana Stankovic 12, Tamara Radocaj 11, Karolina Poboży 10, Elżbieta Międzik 10, Ziomara Morrison 9, Monica Engelman 4, Julie McBride 4