W drugiej kwarcie Artego zaczęło stopniowo budować przewagę w pierwszym ćwierćfinałowym meczu o mistrzostwo Polski z toruńską Energą. Gdy w połowie trzeciej kwarty po akcji 2+ w wykonaniu Maurity Reid bydgoszczanki objęły 10-punktowe (55:45) prowadzenie, można było mieć nadzieję na końcowy sukces.

Niestety, to był przełomowy moment w spotkaniu, od którego torunianki przejęły inicjatywę. W ostatnich 10 minutach panowały już na parkiecie. W ostatniej kwarcie znakomicie spisała się ex-bydgoszczanka Julie McBride. Zdobyła 5 pkt., a 7 pkt. torunianki zdobyły po jej asyście. Bilans Artego z Energą w tym sezonie 0:3.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Energa prowadzi 1:0. Jutro w Toruniu mecz nr 2.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 75:67 (25:22, 16:23, 13:13, 21:9)

Energa: Morris 23, Tłumak 13, Cain 12, Michael 11, McBride 9, Adamowicz 5, Sosnowska 2, Cebulska 0.

Artego: Reid 18, Mosby 16, Rooney 9, Międzik 8, Stallworth 8, Koc 6, Suknarowska 2.