W meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz rozgromiło akademiczki z Poznania - Eneę AZS Poznań 94:56.

Nie było emocji w meczu Artego z AZS-em Poznań. Akademiczki pierwsze punkty zapisały na swoje konto przy wyniku 12:0 dla Artego. Po dynamicznej pierwszej kwarcie, gospodynie w drugiej odsłonie wyhamowały i mecz stał się bardziej wyrównany. W ostatnich 10 minutach gry bydgoszczanki ponownie pracowały na to, by wynik był możliwie najbardziej okazały, co się w pełni udało.

Kolejny ligowy mecz Artego ponownie rozegra we własnej hali. 15 lutego zmierzy się z łódzkim Widzewem.

Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)

Artego: Miškiniene 18, Kiesel 15, Poboży 12, Międzik 10, O'Neill 9 oraz Rymarenko 17, Michałek 11, W. Sobiech 2, R. Sobiech 0, Zasada 0

Enea AZS: Saunders 9, Bosilj 3, Mfutila 3, Zivadinovic 2, Pawlak 2 oraz Nowicka 12, Miletic 12, Pyka 9, Banaszak 2, Parzeńska 2, Stefańczyk 0