W 8. kolejce rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet Artego wysoko pokonało Ostrovię Ostrów Wielkopolski 79:43.

W pierwszej kwarcie koszykarki Ostrovii dość śmiało rozpoczęły mecz z faworyzowanymi gospodyniami i po siedmiu minutach gry prowadziły 14:11. Po wyrównaniu rzutem za 3 Elżbiety Międzik nastąpił zwrot. W drugiej i trzeciej kwarcie bydgoszczanki pozwoliły rywalkom na niewiele. Łącznie na dwa kosze za dwa punkty i dwa punkty z rzutów wolnych. W ostatniej kwarcie Artego dograło do końca wygrany w dwóch kwartach mecz.

Artego dwa kolejne mecze rozegra z InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski, oba na wyjeździe. 29 listopada w ramach Euro Cup, a 2 grudnia w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi.

Artego Bydgoszcz - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 79:43 (18:17, 20:4, 25:2, 16:20)

Artego: Elżbieta Międzik 15, Dragana Stanković 13, Agnieszka Szott-Hejmej 12, Ziomara Morrison 8, Julie McBride 6 oraz Karolina Poboży 10, Tamara Radočaj 6, Monica Louise Engelman 6, Katarzyna Kocaj 3, Paulina Kuczyńska 0, Paulina Niedziółka 0

TS Ostrovia: Ewelina Jackowska 11, Karolina Podkańska 8, Jenna Lynn Burdette 7, Jowita Ossowska 6, Katarzyna Motyl 3 oraz Aleksandra Wajler 5, Katarzyna Joks 3, Kristina King 0, Sandra Nowicka 0, Karolina Kaczmarek 0, Katarzyna Jaworska 0