Pierwszy mecz Artego wygrało z MKK koncertowo 100:62. Rewanż był dla bydgoszczanek zdecydowanie trudniejszy. W pierwszej połowie byliśmy świadkami zaciętego pojedynku. Ambitne gospodynie postawiły wszystko na jedną kartę i prowadziły kilkoma punktami, najpierw 21:15, a potem 38:32. Dopiero tuż przed syreną na przerwę do głosu doszły przyjezdne, wychodząc na prowadzenie.

W drugiej połowie mecz przeszedł pod kontrolę bydgoszczanek. Znakomite zawody rozegrała Darxia Morris – osiągnęła 56 procent skuteczności w całym meczu i zdobyła 29 punktów.

Po zwycięstwie w Siedlcach Artego awansowało do półfinału i czeka na rywala. Będzie nim zwycięzca rywalizacji Glucose ROW Rybnik – Energa Toruń. W pierwszym meczu triumfowały torunianki. Drugi rozegrany zostanie 24 marca w Rybniku.

MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz 71:82 (21:21, 21:24, 14:20, 15:17)

MKK: Zarycka 18, Bibrzycka 13, Demirović 11, Jujka 8, Mukosiej 8, Brooks 8, Koperwas, Prochenka, Ristić 0.

Artego: Morris 29, Carter 17 (13 zbiórek), Mowlik 12, Gatling 10, McBride 9, Krężel 3, Kuin 2, Bekasiewicz 0, Koc 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Artego

Awans: Artego Bydgoszcz