W zaległym meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało w Poznaniu Eneę AZS 81:75.

Zwycięstwo w Poznaniu nie przyszło wicemistrzyniom Polski łatwo. Outsider tabeli do końca stawiał bydgoszczankom opór i wynik otwarty był niemal do ostatniej minuty meczu. Finisz gospodyń był imponujący. W ostatnich minutach spotkania poznanianki zanotowały serię 14:0 i omal nie odrobiły straty (z 58:77 do 72:77). Na szczęście Julie McBride nie zawodziła w rzutach wolnych w przerywanej faulami końcówce.

W kolejnym ligowym meczu, 9 marca, o godz. 17 Artego zmierzy się w Bydgoszczy z  InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski.

Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 75:81 (22:20, 17:21, 15:25, 21:15)

Enea AZS: Jazmine Davis 26, Khaalia Hillsman 14, Magdalena Parysek-Bochniak 12, Olena Samburska 8, Karolina Stefańczyk 6, Dominika Urbaniak 3, Kinga Demczur 3, Aleksandra Parzeńska 2, Julia Niemojewska 1, Monika Nowicka 0.

Artego: Dragana Stanković 28, Julie McBride 18, Alexis Hornbuckle 12, Agnieszka Szott-Hejmej 7, Tamara Radocaj 7, Ziomara Morrison 5, Karolina Poboży 4, Elżbieta Międzik 0.