Koszykarki Artego przegrały pierwszy mecz finału Energa Basket Ligi Kobiet z CCC Polkowice 66:76.

Artego świetnie rozpoczęło pierwszy finałowy mecz o mistrzostwo Polski. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty bydgoszczanki prowadziły 11 punktami (23:12), a na przerwę schodziły, mając w zapasie 8 punktów (43:35).

W drugiej połowie na parkiecie rządziły jednak polkowiczanki. Starty odrobiły w ciągu czterech minut po wznowieniu gry (43:45). Nie do zatrzymania pod koszem była Alysha Clark (29 pkt.). W bydgoskim zespole najlepiej z agresywną i wysoką defensywą CCC radziła sobie Agnieszka Szott-Hejmej (16 pkt.).

Drugi mecz finału Energa Basket Ligi Kobiet już w piątek, również w Artego Arenie. Początek o godzinie 18:45. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 (23:17, 20:18, 8:19, 15:22)

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 16, Dragana Stanković 14, Jennifer O'Neill 12, Julie McBride 11, Elżbieta Międzik 7, DeNesha Stallworth 4, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Julia Adamowicz 0.

CCC: Alysha Clark 29, Temi Fagbenle 21, Weronika Gajda 17, Angelika Stankiewicz 5, Lauren Ervin 2, Miljana Bojović 2, Magdalena Leciejewska 0, Artemis Spanou 0, Karolina Puss 0.