W trzecim ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Artego pokonały we Wrocławiu Ślęzę 78:62! Jutro czwarty mecz. W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślęza prowadzi 2:1.

Na razie jest tak jak w ubiegłym roku. Po dwóch porażkach w Bydgoszczy w trzecim ćwierćfinałowym meczu Artego rozbiło we Wrocławiu Ślęzę. Do przerwy mecz był wyrównany. Lekką przewagę miały gospodynie, ale na 1 minutę przed przerwą najlepsza zawodniczka meczu Dragana Stanković rzutem za dwa punkty wyprowadziła Artego na prowadzenie (30:31), którego bydgoszczanki nie oddały do końca spotkania.

W trzeciej kwarcie Artego rozbiło rywalki. Znakomity mecz rozegrały w ataku Dragany Stanković (20 punktów, 7 zbiórek3 asysty), Ziomara Morrison i Julie McBride.Podkoszowe z Bydgoszczy były nie do zatrzymania.

Czy wygrana Artego odwróci przebieg rywalizacji. Historia lubi się powtarzać. Wtedy Artego zwycięstwo w rywalizacji osiągnęło w piątym meczu w Bydgoszczy. Żeby do tego doszło, jutro Bydgoszczanki muszą wygrać po raz drugi.

1KS Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 62:78 (13:12, 19:22, 11:26, 19:18)

1KS Ślęza: Udodenko 13, Burdick 12, Kastanek 8, Szybała 6, Colson 6 oraz Dikeoulakou 13, Dobrowolska 2, Palenikova 2, Marciniak 0, Miletic 0

Artego: Stanković 20, Morrison 17, McBride 14, Międzik 8, Hornbuckle 8 oraz Radočaj 7, Poboży 4, Kocaj 0, Kuczyńska 0