Koszykarki Artego wygrały po dogrywce drugi ćwierćfinałowy mecz Energa Basket Ligi Kobiet z Basketem 90 Gdynia. W rywalizacji o półfinał jest remis 1:1.

Artego po wczorajszej porażce z Basketem dzisiejszego meczu nie może zaliczyć do udanych. Bydgoszczanki do przerwy kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, osiągając ośmiopunktowe prowadzenie. W III kwarcie gra Artego się załamała. Pierwsze cztery minuty gdynianki wygrały 12:0! Na szczęście, reprymenda trenera Tomasza Herkta podziałała i gospodynie wróciły do gry. W ostatnich 10 minutach inicjatywa należała jednak do gdynianek i to one na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania prowadziły 75:71. Na szczęście rzutem zza linii Agnieszka Szott-Hejmej zmniejszyła przewagę Basketu do 1 punktu, a przy stanie 74:76 akcję na 2+ przeprowadziła Jennifer O'Neill i na sekundy przed końcem bydgoszczanki prowadziły 1 punktem. Faul McBride dał szansę na wygraną Basketu, ale Victoria Jankoska wykorzystała tylko jeden rzut wolny!

W dogrywce ponownie błysnęła O'Neill, bezbłędnie egzekwując rzuty wolne.

Stan rywalizacji: 1:1. Trzeci mecz już w sobotę, 7 kwietnia, w Gdyni.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 91:86 (19:18, 24:17, 16:24, 18:18, d. 14:9)

Artego: O'Neill 21, McBride 16, Stanković 16, Szott-Hejmej 13, Międzik 9, Żurowska-Cegielska 9, Stallworth 7, Adamowicz 0.

Basket 90: Vitola 27, Copper 23, Makurat 11, Aleksandravicius 10, Skerović 6, Jankoska 4, Podgórna 3, Handy 2, Jakubiuk 0, Kotnis 0, Ossowska 0.