W meczu 10. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pewnie wygrało w Gdańsku z AZS-em Uniwersytetem Gdańskim 75:59.

O losach meczu Artego z AZS-em Uniwersytetem Gdańskim zadecydowała III kwarta wysoko wygrana przez bydgoszczanki  aż 27:9. Pierwsze punkty dla zespołu AZS UG padły po przerwie dopiero po ponad 7 minutach gry. Zdobyła je Żaneta Szczęśniak z rzutów wolnych. Do tego czasu Artego zanotowało serię 13:0. Ponownie  świetny występ zanotowała Laura Miskiniene, która do 21 punktów dołożyła 9 zbiórek.

Kolejny ligowy mecz Artego rozegra już w środę, 11 grudnia. W Artego Arenie zmierzy się o godz. 18 z Energą Toruń.

AZS Uniwersytet Gdański - Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)

AZS: Żaneta Szczęśniak 13, Agata Stępień 11, Paulina Kuras 9, Angelika Kuras 8, Olena Samburska 8, Jastina Kosalewicz 4, Karolina Formella 3, Gabrielle Ortiz 3.

Artego: Laura Miskiniene 21, Kateryna Rymarenko 13, Karina Michałek 12, Jennifer O'Neill 10, Brianna Kiesel 8, Karolina Poboży 8, Elżbieta Międzik 3.