W 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Artego wygrało w Gorzowie Wielkopolskim z InvestInTheWest Enea 74:73.

Trzy dni temu koszykarki Artego po dogrywce przegrały z InvestInTheWest Enea mecz w ramach rozgrywek o Puchar Europy. Dzisiaj w ligowym meczu w tej samej hali w Gorzowie wzięły rewanż. Po zaciętym, pełnym walki spotkaniu pokonały rywalki jednym punktem.

Do przerwy gospodynie prowadziły różnicą 3 punktów. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki zagrały agresywnie w obronie, skutecznie w ataki i wyszły na wyraźne prowadzenie (49:57). Ostatnie 10 minut gry dobrze zaczęła Międzik, dorzucając do dorobku drużyny 7 punktów (54:65). Gospodynie poderwały się jednak do odrabiania strat i na dwie i pół minuty przed końcem meczu cel zrealizowały (72:72).

Końcówka spotkania była tak nerwowa, że do 14 sekundy przed końcem meczu obie drużyny notowały jedynie straty piłek, a siatki w  obu koszach nie zatrzepotały. W 59 min. 46. sek. meczu Fikiel trafiła jeden rzut wolny i gospodynie po raz pierwszy w kwarcie wyszły na prowadzenie. Na 2 sekundy przed końcem meczu przebojowe wejście na kosz Stanković zakończyło się niecelnym rzutem. Na szczęście piłkę przejęła Szott-Hejmej i jej dobitka rozstrzygnęła losy meczu!

Dzięki wygranej Artego zrównało się liczbą punktów (13) z InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski (5. miejsce w tabeli).

Najbliższe dwa mecz Artego rozegra w Bydgoszczy. 6 grudnia w ramach rozgrywek o Puchar Europy zmierzy się w Artego Arenie ze szwedzkim Södertällje, a 9 grudnia podejmie w meczu ligowym Wisłę CanPack Kraków.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 73:74 (17:14, 22:22, 10:21, 24:17)

InvestInTheWest Enea: Maryia Papova 20, Kyara Linskens 11, Sharnee Zoll-Norman 4, Ariel Atkins 4, Daria Stelmach 2 oraz Annamaria Prezelj 13, Agnieszka Fikiel 7, Julija Rytsikowa 6, Laura Juskaite 6

Artego: Elżbieta Międzik 20, Dragana Stanković 12, Ziomara Morrison 12, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Julie McBride 5 oraz Tamara Radočaj 12, Karolina Poboży 4, Paulina Kuczyńska 0