Artego Bydgoszcz wygrało w Energa Basket Lidze Kobiet trzeci mecz w sezonie, wygrywając w Lublinie z Pszczółką AZS UMCS 76:67.

Artego zagrało kolejny mecz "ekonomicznie". W pierwszej połowie bydgoszczanki wyraźnie się oszczędzały i taka gra nie przyniosła im prowadzenia, bo do przerwy przegrywały różnicą 10 punktów.

W trzeciej karcie podopieczne Tomasza Herkta odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

W niedzielę, 4 listopada, Artego podejmie we własnej hali Arkę Gdynia, która również nie doznała w tym sezonie porażki.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 67:76 (18:16, 24:16, 10:24, 15:20)

Pszczółka: Brianna Kiesel 23, Kateryna Rymarenko 16, Dajana Butulija 10, Magdalena Szajtauer 9, Julia Adamowicz 9, Martyna Cebulska 0, Dorota Mistygacz 0, Dominika Poleszak 0, Irena Vrancic 0.

Artego: Ziomara Morrison 22, Agnieszka Szott-Hejmej 18, Karolina Poboży 10, Dragana Stanković 9, Julie McBride 7, Elżbieta Międzik 6, Tamara Radocaj 4, Paulina Kuczyńska 0.