Koszykarki Artego wygrały kolejny mecz w Basket Lidze Kobiet, tym razem 80:62 z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. Dotychczasowy bilans: osiem zwycięstw w ośmiu meczach i prowadzenie w koszykarskiej ekstraklasie.

Akademiczki z Gorzowa stanowią czołową drużynę Basket Ligi Kobiet. Po trzech minutach gry gorzowianki prowadziły 6:0. Bydgoszczanki potrzebowały 4 i pół minuty, by przełamać niemoc strzelecką. Uczyniła to Julie McBride celnym rzutem za 3 punkty i wtedy najlepsza drużyna ligi zaskoczyła. Pierwsza kwarta zakończyła się 8-punktowym prowadzeniem gospodyń.

W drugiej kwarcie ambitne gorzowianki  nie tylko odrobiły stratę, ale nawet dwukrotnie wyszły na prowadzenie (24:25, 26:27). Artego skontrowało celnymi rzutami Międzik i McBride i pierwsza połowa zakończyła się 6-punktowym prowadzeniem bydgoszczanek. Krótki przestój Artego miało jeszcze w ostatnich 10 minutach gry, ale mecz toczył się pod kontrolą podopiecznych Tomasza Herkta.

Artego prowadzi w Basket Lidze Kobiet i po 8 kolejkach jest jedyną niepokonaną drużyną.

Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 80:62 (21:13, 17:19, 24:16, 18:14)

Artego: Stallworth 18, O'Neill 14, McBride 14, Międzik 12, Stanković 7, Poboży 5, Szott-Hejmej 4, Adamowicz 3, Żurowska-Cegielska 3, Kuczyńska 0, Bujniak 0.

AZS AJP: Pawlak 17, Prezelj 10, Swords 8, Spencer 7, Stelmach 7, Szajtauer 6, Misiek 4, Rytsikava 3, Jaworska 0, Donders 0.