W meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego pokonało we Wrocławiu 67:63.

Mecz Artego ze Ślęzą we Wrocławiu miał niezwykle wyrównany przebieg, a wynik przez 40 minut oscylował wokół remisu. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały z przewagą trzech punktów. W drugiej odsłonie meczu bydgoszczanki stratę odrobiły z jednopunktową nawiązką. Gdy na 39 sekund przed zakończeniem III kwarty Ślęza odskoczyła na 50:45, najpierw McBride zdobyła dwa punkty z rzutów wolnych, by rzutem za "3" na 4 sekundy przed końcem kwarty doprowadzić do wyrównania (50:50).

W IV kwarcie czterokrotnie na tablicy wyników był remis, ten ostatni na półtorej minuty przed końcem spotkania (52:52, 57:57, 60:60, 63:63). W końcowych 89 sekundach dwa celne trafienia zanotowały jedynie Stanković i Morrison, i bydgoszczanki wygrały mecz!

Już w środę, 19 grudnia, derby! Artego pojedzie na mecz do Torunia z Energą.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 63:67 (21:18, 12:16, 17:16, 13:17)

Ślęza: Palenikova 19, Udodenko 14, Burdick 11, Colson 7, Szybała 4 oraz Kastanek 8, Miletic 0, Dobrowolska 0

Artego: Stanković 21, Morrison 14, Międzik 13, McBride 10, Szott-Hejmej 6 oraz Radocaj 2, Poboży 1.