W meczu 4. kolejki rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz rozgromiło Ślęzę Wrocław 81:59.

Koszykarki Artego wyjątkowo łatwo wygrały dzisiaj z wrocławską Ślęzą.

Spotkanie zaczęło się dość zaskakująco. Szybkie akcje Glomazic i Pocek przyniosły wrocławiankom powodzenie (2:6). Bydgoszczanki po trzech minutach gry uporządkowały grę w obronie, poprawiły dyscyplinę w ataku i odjechały rywalkom. Zwolniły tempo w połowie drugiej kwarty, kiedy po "trójce" Międzik prowadziły 44:18.

W drugiej połowie gospodynie kontrolowały przebieg gry i spokojnie dograły mecz do końca.

Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław 81:59 (30:16, 18:11, 14:17, 19:15)

Artego: Międzik 24, Miškiniene 23, Poboży 13, Kiesel 6, O'Neill 5 oraz Michałek 7, Rymarenko 3

Ślęza: Burdick 17, Jovanovic 9, Owczarzak 8, Pocek 8, Glomazic 4 oraz Jones 11, Dobrowolska 2, Klatt 0, Piędel 0