Mecz Artego z Rivierą był bardzo wyrównany. Chociaż w pierwszej kwarcie bydgoszczanki szybko wyszły na prowadzenie 22:10, Riviera szybko odrobiła straty. Przez trzy kwarty toczył się zacięty bój o zwycięstwo. W trzeciej kwarcie przyjezdne doznały dużego osłabienia. Najpierw Natalia Małaszewska zeszła z parkietu z podejrzeniem złamania ręki, w chwilę później Karolina Pruss doznała kontuzji kolana. Miało to wpływ na przebieg ostatniej kwarty, kiedy to na boisku rządziły już tylko gospodynie.

Szalę zwycięstwa na rzecz Artego przechyliła znakomicie dysponowana rzutowo Elżbieta Mowlik. Skrzydłowa Artego siedmiokrotnie trafiła zza linii 6,75 centymetrów, a dzielnie sekundowała jej w ataku Leah Metcalf, która zaliczyła aż dwanaście asyst.

Artego – Riviera Gdynia 81:66 (24:18, 17:19, 16:17, 24:12)

Artego: Mowlik 26, Metcalf 20, Lawson 11, Jeziorna 10, Mieloszyńska-Zwolak 9, Sampson 5, Pietrzak 0

Riviera: Misiuk 25, Wilson 17, Macko 8, Szlacha 8, Johnson 5, Szlachta 8, Puss 3, Miłoszewska 0, Jakubiuk 0, Szymczak-Górzyńska 0, Małaszewska 0.