Artur Pujszo, zawodnik Copacabana Bydgoszcz, na mistrzostwach Niemiec w brazylijskim jiu-jitsu wywalczył dwa złote medale.

W sobotę, 25 maja, rozegrane zostały w Limburgu mistrzostwa Niemiec w brazylijskim jiu-jitsu, prestiżowej i zrzeszającej około 700 tysięcy zawodników federacji NAGA (North American Grappling Association). Rywalizacja toczyła sie w formule No-Gi, czyli bez tradycyjnego kimona, jak również w formule Gi, czyli w kimonie.

W zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników z całej Europy, w tym również zawodnicy polscy. Bardzo dobry start zaliczył bydgoszczanin  Artur Pujszo (Copacabana Bydgoszcz), który w najbardziej zaawansowanej grupie "Experts" zwyciężył w najcięższej kategorii wagowej powyżej 115 kg, zarówno w formule bez kimona jak i w kimonie.

W Limburgu wystąpił również Artur Drążek (Copacabana), który pomimo sensacyjnego zwycięstwa w pierwszej walce, nie zdołał się przebić do strefy medalowej.