Reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk zajął pierwsze w II Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie, które odbyły się podczas Susz Triathlon 2019.

W niedzielę (23 czerwca) w trakcie zawodów Susz Triathlon 2019 odbyły się także II Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie ½ IronMan. Była to druga edycja zawodów triathlonowych kierowana specjalnie do policjantów i pracowników Policji.

W triathlonowych zmaganiach  – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu - udział wzięło 297 zawodników, w tym 31 policjantów. Po trudnej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z Oddziałów Prewencji Policji, który ukończył zawody z czasem 4:16:39. Drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, z czasem 4:24:42, natomiast trzecie miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który ten dystans pokonał z czasem 4:34:06.

Dodajmy, że rok temu na I MP Policjantów w Triathlonie w Suszu asp. szt. Marek Kowalczyk również nie maił sobie równych i zajął pierwsze miejsce.