Koszykarze Astorii zaliczyli kolejną porażkę. Przegrali w Krakowie 59:75 z Basketem AZS-em Politechniką.

W pierwszej kwarcie Astoria prowadziła z akademikami wyrównany mecz. W drugiej bydgoszczanie po rzucie Bierwagena wyszli nawet na 4-punktowe prowadzenie (33:29) i wtedy dotknął ich rzutowy paraliż. Przez ostatnie 3 i pół minuty nie zdobyli już żadnego punktu, a gospodarze 10 i na przerwą to oni prowadzili 6 punktami. Po przerwie w każdej kwarcie Politechnika rzuciła jeszcze po 5 punktów więcej i mecz wygrała wyraźnie.

Bydgoszczanie zajmują 10 miejsce w tabeli, ale do 9. drużyny tracą już dwa punkty. Następny mecz czarno-czerwoni zagrają w najbliższą sobotę w Artego Arenie o godz. 17:00. Przeciwnikiem będzie Sokół Łańcut (bilans 12-2) i w tym meczu na zwycięstwo liczyć mogą niepoprawni optymiści.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Enea Astoria Bydgoszcz 75:59 (16:16, 23:17, 18:13, 18:13)

R8 Basket: Aleksander Załucki 13, Hajrić 11, Pełka 11, Dłuski 9, Nowakowski 8, Malczyk 7, Baran 6, Dwernicki 4, Hicks 3, Jakub Załucki 3, Hlebowicki 0.

Enea Astoria: Frąckiewicz 10, Szyttenholm 10, Śpica 9, Fatz 8, Bierwagen 7, Gospodarek 4, Grod 4, Pochocki 4, Barszczyk 3, Kornijec 0.