W zaległym meczu Astoria wygrała z meritumkredyt Pogoń Prudnik różnicą 11 pkt. To ważne, bo mecz w Prudniku bydgoszczanie przegrali różnicą 6 punktów (81:87). Jeśli w ostatniej kolejce rundy zasadniczej (3 kwietnia) bydgoszczanie pokonają u siebie Ślask Wrocław, a Pogoń przegra u siebie z niepokonanym na wyjazdach Miastem Szkła, bydgoszczanie awansują na 6. lokatę w tabeli przed finałową runda play-off.

Mecz w Artego Arenie był niezwykle zacięty przez trzy kwarty. W ostatniej kwarcie, gdy bydgoszczanie po rzutach wolnych najskuteczniejszego w meczu Mikołaja Groda objęli prowadzenie 61:59, nie oddali go już do końca.

Astoria Bydgoszcz – Pogoń Prudnik 80:69 (21:22, 17:18, 21:19, 21:10)

Astoria: Grod 24, Barszczyk 14, Szyttenholm 9, Lewandowski 9, Fatz 8, Mazur 8, Laydych 3, Kutta 3, Robak 2.