U siebie Astoria pokonała jaworznian 79:74 i można było mieć nadzieję, że na wyjeździe bydgoszczanie uporają się z MCKiS-em Termo-Rex S.A., zwłaszcza że śląska drużyna przed meczem zajmowała ostatnie miejsce.

Początek spotkania potwierdził te nadzieje. W pierwszej kwarcie dominacja gości nie podlegała dyskusji. Przez kolejne dwie kwarty Astoria kontrolowała uzyskaną przewagę. To co stało się w czwartej, nie można określić inaczej jak katastrofa. Świadczy też o tym, że kolejny mecz bydgoszczanie przegrywają w samej końcówce, nie wytrzymując trudów spotkania.

Astoria Bydgoszcz razem ze Spójnią Stargard Szczeciński i AZS-em Politechniką Big Plus Poznań po 17. kolejce z dorobkiem 20 punktów zamyka tabelę I ligi.

MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno – Astoria Bydgoszcz 73:71 (12:23, 21:18, 12:16, 28:14)

MCKiS Termo-Rex: Gospodarek 18, Wróbel 12, Śpica 10, Janiak 9, Goldammer 8, Przyborowski 7, Nowerski 4, Klocek 3, Grochowski 2, Bukowiecki 0.

Astoria: Bierwagen 19, Kowalewski 14, Szyttenholm 8, Lewandowski 7, Robak 7, Laydych 6, Milczyński 5, Małgorzaciak 3, Barszczyk 2.