W czwartym półfinałowym meczu I ligi koszykarze Astorii pokonali w Łańcucie Sokoła 74:68 i doprowadzili do remisu 2:2 w walce o finał!

Mecz w Łańcucie skwitować można krótko: wspaniałe zwycięstwo Astorii. Po wczorajszej przegranej (79:99), bydgoszczanie czwarty półfinałowy mecz rozpoczęli niezwykle skoncentrowani i od jego początku zdominowali wydarzenia na parkiecie. Do przerwy prowadzili różnicą 11 punktów. W trzeciej kwarcie bydgoszczanie dostali zadyszki. Szaleńcze tempo narzucili gospodarze i doprowadzili do zmiany lidera meczu (54:51).

W czwartej kwarcie emocje sięgnęły zenitu. Bydgoszczanie opór gospodarzy złamali w połowie tej rozgrywki. Na pięć minut przed końcem Dłuski celnym trafienie z rzutu wolnego wyprowadził Astorię na prowadzenie (62:63), a na 4:30 przed końcem Śpica rzutem za "3" powiększył je do 62:66 i do końca meczu goście utrzymali prowadzenie. Przewagę nad Sokołem zapewnili Astorii bezbłędnie na przemian rzucający Nowakowski i Śpica.

Za trzy dni wielkie emocje w Bydgoszczy. W środę, o godz. 19, w Artego Arenie decydujący mecz o awans do finału I ligi!

Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Astoria Bydgoszcz 68:74 (14:23, 13:15, 27:13, 14:23)

Rawlplug Sokół: Małgorzaciak 15, Szymański 14, Sewioł 14, Klima 10, Zywert 7 oraz Kulikowski 6, Pruefer 2, Karolak 0, Buszta 0

Enea Astoria: Nowakowski 21, Śpica 16, Frąckiewicz 13, Dłuski 12, Kukiełka 3 oraz Szyttenholm 7, Aleksandrowicz 2, Grod 0, Pochocki 0

Stan rywalizacji: 2:2