Pierwsza kwarta meczu Astorii z Notecią w Inowrocławiu była wyrównana. Gdy Motel rzucił dwa punkty w ostatniej minucie i zmniejszył przewagę gospodarzy do trzech punktów z nadzieją można było oczekiwać na dalszy przebieg derbowego pojedynku.

W drugiej kwarcie inowrocławianie przystąpili jednak do zdecydowanej ofensywy. W ostatnich pięciu minutach snajperzy Noteci “rozstrzelali” bydgoszczan. Przez ostatnie 5 min. i 16 sek. tej części meczu zdobyli 19 punktów, a bydgoszczanie ani jednego (od 32:24 do 51:24).

Po takim nokaucie w drugiej połowie gra się wyrównała, a gospodarze zdobytej przewagi nie oddali do końcowej syreny.

Noteć Inowrocław – Astoria Bydgoszcz 89:62 (18:15, 33:9, 23:20, 15:18)

Noteć: Kowalewski 33, Adamczewski 17, Grod 17, Pochocki 8, Szczepanik 5, Jaśtak 3, Maciejewski 3, Lisewski 2, Sroczyński 1, Wierzbicki 0.

Astoria: Dąbek 17, Bierwagen 12, Gospodarek 12, Szyttenholm 6, Czyżnielewski 4, Fatz 4, Stalicki 3, Barszczyk 2, Mikołaj Motel 2, Maksymilian Motel 0.