W zaległym meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria przegrała z Zastalem Eneą Zielona Góra 87:101.

Koszykarze Astorii dobrze rozpoczęli mecz z mistrzem Polski. Po 10 minutach ofensywna gra gospodarzy przyniosła im powodzenie. W ostatnich sekundach I kwarty po "trójkach" Aleksandrowicza i Richarda to podopieczni Artura Gronka prowadzili 32:29.

W drugiej kwarcie Zastal rzucił na szalę wszystkie atuty i dość łatwo "przegonił" gospodarzy. M.in. dzięki serii 14:0 po pierwszej połowie goście prowadzili 55:46.

W kolejnych odsłonach meczu bydgoszczanie dwukrotnie podrywali się do odrabiania strat. W III kwarcie zbliżyli się na 6 punktów, a w IV odsłonie nawet na pięć punktów. na pięć punktów. Reakcja mistrzów Polski była jednak natychmiastowa. Ostatecznie Zastal wygrał 101:87.

Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea Zielona Góra 87:101 (32:29, 14:26, 23:21, 18:25)

Enea Astoria: Gabrić 18, Chyliński 16, Sanders 12, Nizioł 3, Frąckiewicz 2 oraz Loncar 20, Aleksandrowicz 16, Krasuski 0, Nowakowski 0

Zastal Enea: Groselle 21, Reynolds 19, Lundberg 12, Ponitka 8, Williams 6 oraz Freimanis 18, Richard 17, Koszarek 0