W meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe sopockiego Trefla 86:81.

Koszykarze Astorii sprawili miłą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe po dogrywce z  faworyzowanym Treflem.

W pierwszej połowie dominowali gospodarze i po 20 minutach prowadzili różnicą siedmiu punktów. W III kwarcie bydgoszczanie w końcu wstrzeli się w kosz gospodarzy i systematycznie niwelowali ich przewagę. Do jednego punktu stopniała ona na 48 sek. przed końcem spotkania. Choć Young kilkanaście sekund później zwiększył ją do 3 punktów, to "trójka" Pluty przed końcową syreną dała Astorii remis i dogrywkę.

W ostatnich pięciu minutach prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Jednak ostatnia minuta dogrywki należała do Astorii. Najpierw na prowadzenie wyprowadził bydgoszczan Pluta (82:81), potem nie zmarnował rzutów wolnych Nizioł, a zwycięstwo bydgoszczan na 4 sek. przed końcem spotkania przypieczętował Zębski (86:81)!

Po zwycięstwie Astoria awansowała na 6. miejsce w tabeli.

Już w sobotę, 30 października, w Arenie Bydgoszcz Astoria zmierzy się z Legią Warszawa. Początek meczu o godz. 15:30.

Trefl Sopot - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 81:86 (19:17, 18:13, 20:24, 15:18, d. 9:14)

Trefl: Franke 19, Sharma 18, Moten 7, Kolenda 4, Szlachetka 0 oraz Young 12, Gruszecki 11, Leończyk 10, Lindbom 0

Enea Abramczyk Astoria: Herndon 19, Pluta 16, Cavars 12, Krasuski 9, Zębski 4 oraz Nizioł 20, Chyliński 6, Kutta 0, Aleksandrowicz 0, Loncar 0