W meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 80:73.

Astoria pewnie wygrała ze Startem. Prowadziła z gospodarzami z Lublina od samego początku, oddając prowadzenie jedynie przez minutę przy wyniku 5:4.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości z Bydgoszczy 9 punktami (24:15). Drugą kwartę koszykarze Astorii wygrali (23:20), kończąc pierwszą połowę 47:35. Po trzeciej kwarcie gospodarze odrobili tylko 3 punkty z uciekającego im zwycięstwa (50-59). W ostatnie kwarcie gospodarzom również udało się zdobyć o 2 punkty więcej od gości (23:21).

To im nie wystarczyło do dogonienia z wynikiem Astorii. Mecz zakończył się zwycięstwem na wyjeździe Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz 80:73.

Kolejny ligowy mecz Astoria zagra 16 grudnia u siebie o 17:30 z Zastalem z Zielonej Góry.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz  73:80  (15:24, 20:23, 15:12, 23:21)