Enea Abramczyk Astoria  Bydgoszcz przegrała w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi w Arenie Bydgoszcz z Legią Warszawa 76:83.

Astoria dobrze rozpoczęła mecz z Legią. Po akcjach Zębskiego i Cavarsa bydgoszczanie prowadzili 6:2. Legia szybko jednak opanowała sytuację na parkiecie i łatwo zdominowała grę tracąc jednego kosza w okresie, kiedy zdobyła 15 punktów. Po 10 minutach było 14:23.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały swoje dobre kilka minut i przewaga Legii do przerwy nie zmieniła się (30:39).

Po przerwie Astoria przystąpiła do ofensywy. W połowie III kwarty Cavars doprowadził do wyrównania (45:45). Na jednopunktowe prowadzenie najpierw wyprowadził gospodarzy Zębski (49:48), a po chwili celną trójką Cavars (51:50). Jednak Legia w końcówce mogła liczyć na trafienia Kamińskiego i  Koszarka i przed ostatnimi 10 minutami prowadziła 59:57.

IV kwartę Legia rozpoczęła od serii 11:0 i zdobytej przewagi nie dała sobie odebrać do końca spotkania.

W kolejnym ligowym meczu Astoria zmierzy się w derbowym pojedynku w Toruniu z Twardymi Piernikami. Spotkanie rozegrane zostanie 5 listopada.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 76:83 (14:23, 16:16, 27:20, 19:24)

Enea Abramczyk Astoria: Cavars 18, Zębski 14, Pluta 9, Herndon 6, Krasuski 0 oraz Nizioł 15, Chyliński 9, Washpun 5, Aleksandrowicz 0

Legia: Cowels III 19, Jovanović 10, Abdur-Rahkman 4, Skifić 2, Kulka 0 oraz Kamiński 23, Didier-Urbaniak 13, Wyka 7, Koszarek 5,