W meczu 13. kolejki I ligi koszykarze Astorii przegrali w Artego Arenie z liderem tabeli Śląskiem Wrocław.

Po meczu walki Astoria przegrała dzisiaj we własnej hali z liderem tabeli I ligi. O porażce zadecydowała II kwarta, w której gra bydgoszczan się "zacięła" przegrana różnicą 13 punktów. Bydgoszczanie zmniejszyli po III odsłonie meczu do punktów, a w połowie IV kwarty nawet prowadzili różnicą 3 punktów (81:78). Końcówka należała jednak do gości.

Astoria  Śląskowi skutecznością w rzutach za dwa punkty (27/52 do 17/30), ale ustępowała w rzutach za "3" (7/23 do 14/33). Mecz przegrany jednak został fatalną skutecznością przy egzekucji rzutów wolnych (11/21 do 15/18).

Za tydzień, 15 grudnia bydgoszczanie zagrają w Tychach z GKS-em. Będzie to niezwykle interesująca konfrontacja: Astoria w tabeli jest piąta, a GKS - szósty. Oba klubu mają identyczny bilans 8-5.

Enea Astoria Bydgoszcz - FutureNet Śląsk Wrocław 86:91 (26:25, 13:30, 29:17, 18:19)

Enea Astoria: Paweł Śpica 18, Marcin Nowakowski 15, Łukasz Frąckiewicz 9, Grzegorz Kukiełka 7, Jakub Dłuski 7 oraz Mikołaj Grod 16, Michał Aleksandrowicz 10, Jakub Kondraciuk 2, Dorian Szyttenholm 2, Bartosz Pochocki 0

FutureNet Śląsk: Aleksander Dziewa 22, Robert Skibniewski 18, Norbert Kulon 10, Bartłomiej Pietras 4, Karol Michałek 4 oraz Jakub Musiał 16, Szymon Tomczak 7, Aleksander Leńczuk 5, Tomasz Żeleźniak 5