Mecz Astorii z Zagłębiem był wyrównany, ale gospodarze nie wygrali ani jednej kwarty. Goście od początku spotkania uzyskali nieznaczną przewagę, której “pilnowali” do końca. Astorii w III kwarcie udało się zbliżyć do Zagłębie na odległość 2 punktów (42:44), ale wtedy reakcja trenera gości była natychmiastowa. Po zarządzonej przez niego przerwie kolejnych osiem punktów było już autorstwa sosnowiczan.

Przegrana z Zagłębiem to szósta porażka Astorii z rzędu. Bydgoszczanie zajmują 12. miejsce w tabeli. Za tydzień zagrają na wyjeździe ważny mecz z zajmującym 13., przedostatnie miejsce w tabeli, SKK Siedlce.

Astoria Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 63:73 (16:21, 16:17, 19:19, 12:16)

Astoria: Prostak 18, Lewandowski 13, Szyttenholm 9, Fatz 8, Robak 7, Barszczyk 4, Krzywdziński 4, Frąckiewicz 0, Łucka 0.

Zagłębie: Mordzak 17, Nowerski 16, Piechowicz 14, Bogdanowicz 11, Sadło 10, Przyborowski 5, Gospodarek 0, Wójciak 0.