Spotkanie Astorii z GTK Gliwice było zapowiadane jako spotkanie o cztery punkty. Zespoły w tabeli dzielił zaledwie jeden punkt. W kontekście dalszej walki o play-off zdobyte dzisiaj punkty mogą okazać się ważne do zakwalifikowania się do “ósemki”. Bydgoszczanie po 13 kolejkach zajmowali w tabeli dziewiątą lokatę z dorobkiem dziewiętnastu punktów, a ich rywale o jeden mniej.

W pierwszej kwarcie toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Astoria dość łatwo objęła prowadzenia (7:1), by po jednej stracie, faulu i nieskutecznych zbiórkach je utracić (7:8). Minimalną przewagę udało się bydgoszczanom utrzymać jeszcze na początku drugiej kwarty (25:21). Potem szybko i agresywnie grający goście zaczęli dominować na parkiecie, a skuteczność rzutowa gospodarzy legła w gruzach. Gdy po trzeciej kwarcie Astoria przegrywała różnicą 17 punktów można było uważać mecz za rozstrzygnięty.

W ostatniej odsłonie meczu bydgoszczanie rzucili się do odrabiania strat, ale byli w stanie zmniejszyć przewagę gliwiczan jedynie do 6 punktów (59:65). Końcówka należała jednak do gości.

Przegrana spowodowała, że Astoria spadła na 10. miejsce, a gliwiczanie awansowali na 9.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice 62:73 (18:16, 10:21, 14:22, 20:14)

Astoria: Dymała 15, Obarek 15, Laydych 13, Prostak 10, Szyttenholm 5, Fatz 2, Kutta 2, Barszczyk 0, Krzywdziński 0.

GTK: Fraś 20, Szymański 14, Wróbel 13, Kulon 9, Paul 9, Donigiewicz 4, Maj 2, Weiss 2.