Bardzo nieudanie zakończyli rundę zasadniczą I ligi koszykarze Astorii przed własną publicznością. W Warszawie trzy miesiące temu bydgoszczanie stoczyli zacięty bój, ulegając Legii dopiero w końcówce (74:82). W Bydgoszczy oglądaliśmy jednak pogrom.

Tylko w I kwarcie mecz był wyrównany. W drugiej kwarcie Legia rozbiła gospodarzy. Goście usatysfakcjonowani wynikiem w samej końcówce zwolnili co prawda tempo zdobywania punktów, ale choć ich napór zelżał, to i tak przekroczyli 100 punktów. Wynik na 101 w ostatniej sekundzie meczu rzutem za 2 punkty po szybkim kontrataku ustalił do niedawna gracz Astorii – Mateusz Bierwagen.

Astoria ostatni mecz rundy zasadniczej rozegra 28 marca na wyjeździe z wiceliderem tabeli Sokołem Łańcut i nie ma szans, by poprawić 12. miejsce w tabeli.

Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 59:101 (14:17, 11:34, 17:28, 17:22)

Astoria: Prostak 13, Szyttenholm 13, Lewandowski 9, Fatz 4, Frąckiewicz 4, Krzywdziński 4, Robak 4, Barszczyk 3, Łucka 3, Kutta 2, Domański 0, Wardziński 0.

Legia: M. Wilczek 25, Malewski 19, Bierwagen 15, Kobus 12, Aleksandrowicz 9, Ornoch 8, Świderski 8, Kwiatkowski 4, Cechniak 1, Paszkiewicz 0, Ł. Wilczek 0.