W meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała HydroTrucka Radom 76:73.

Po dramatycznej końcówce Astoria pokonała dzisiaj radomskiego Hudrotrucka 76:73. Na minutę przed końcem spotkania Kraljević wyprowadził radomian na prowadzenie (69:70). W ostatnich 60 sek. najpierw trójka Camphora zmieniła wynik (72:70). Wtedy też trójką odpowiedział Zalewski (72:73). Zimna krew do końca zachował Nizioł i na 16 sek. przed końcem mecz kolejnym rzutem zza linii dał prowadzenia Astorii  (75:73), Jeden punkt z rzutu wolnego dorzucił Pluta i Astoria wygrała 76:73.

Mecz we wszystkich czterech kwartach był niezwykle zacięty i dostarczył kibicom dużo emocji

Kolejny ligowy mecz Astoria zagra 10 grudnia w Lublinie ze Startem.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom  76:73  (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

Astoria: Zębski 14, Camphor 12, Herndon 6, Washpun 5, Cavars 2 oraz Nizioł 12, Pluta 11, Chyliński 9, Krasuski 3, Aleksandrowicz 2,

Hydrotruck: Ostojić 14, Ireland 12, Moore 8, Zalewski 3, Żmudzki 0 oraz Kraljević 22, Lewandowski 12, Dzierżak 2, Wall 0