Astoria zrehabilitowała się po przegranym tydzień temu meczu w Inowrocławiu z Notecią i pokonała dzisiaj w Artego Arenie ostatnią drużynę I ligi. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, którą Astoria wygrała 29:10. W ostatnich 10 minutach meczu gra bydgoszczan kompletnie “siadła”.

Najskuteczniejszym w zespole gospodarzy był Sebastian Laydych, a najwszechstronniejszym Paweł Lewandowski, który zanotował 10 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst i 5 przechwytów.

Po zainkasowaniu dwóch punktów Astoria wróciła na 7. miejsce w tabeli.

Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice 78:69 (24:15, 19:21, 29:10, 6:23)

Astoria: Laydych 16, Robak 14, Grod 12, Lewandowski 10, Mazur 10, Szyttenholm 7, Barszczyk 6, Fatz 2, Kutta 1, Łucka 0, Senski 0, Wardziński 0.

GTK: Paul 14, Załucki 14, Radwański 10, Wróbel 8, Stokłosa 6, Konsek 5, Fraś 4, luta 3, Podulka 3, Bodych 2.

Więcej zdjęć: TUTAJ