Koszykarze Enea Astorii w ostatnim ligowym meczu 2017 roku przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 71:89.

W 17. kolejce I ligi koszykarzy Śląsk Wrocław pewnie pokonał Enea Astorię Bydgoszcz. Bydgoszczanie nieźle spisywali się w pierwszych 10 minutach meczu. W kolejnych było już dużo gorzej. Przegrana 12 punktami II kwarcie ustawiła mecz. Śląsk grał w drugiej połowie  uważnie i kontrolował wynik. Enea Astoria kończy 2017 rok, mając na koncie 6 zwycięstw i 10 porażek. Nie ma co ukrywać, że przed sezonem nadzieje były na lepszy wynik. Na domiar złego we Wrocławiu groźnej kontuzji ręki doznał kapitan Astorii  Mikołaj Grod. Na jak długo wyłączy go z gry na razie nie wiadomo, ale gdyby potwierdziły się informacje o złamaniu ręki, to przerwa może sięgać kilku miesięcy.

WKS Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 89:71 (22:23, 26:14, 17:17, 24:17)

WKS Śląsk: Bluma 19, Pławucki 16, Dziewa 15, Musiał 13, Kutta 10, Grzeliński 9, Mroczek-Truskowski 5, Michałek 2, Ratajczak 0, Żeleźniak 0.

Enea Astoria: Bierwagen 15, Gospodarek 14, Śpica 11, Fatz 8, Pochocki 7, Szyttenholm 7, Barszczyk 5, Grod 2, Korniiets 2, Frąckiewicz 0.