Po dwóch wyjazdowych porażkach (z Miastem Szkła Krosno i Zniczem Pruszków) Astoria po wyrównanym meczu pokonała dzisiaj w Artego Arenie Spójnię 76:67.
Pierwsze minuty należały do bydgoszczan. Po 2 minutach i celnym rzucie Laydycha z wyskoku za 3 pkt. Astoria prowadziła 9:3. Potem do głosu doszli goście i to oni prowadzili różnicą kilku punktów (18:13). W pierwszej połowie skuteczność obu drużyn pozostawiała wiele do życzenia. Do przerwy Astoria prowadziła 1 punktem.

W trzeciej kwarcie bydgoszczanie wygrali walkę na tablicach. Na 2 min. 30 sek. przed jej końcem był remis (po 51). Końcówka należała jednak do Astorii, która ostatnie dwie minuty rozegrała koncertowo i wygrała ten fragment spotkania 11:4. Czwarta odsłona meczu nie przyniosła zwrotu w meczu i bydgoszczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo.

Astoria Bydgoszcz – Spójnia Stargard Szczeciński 76:67 (18:22, 18:13, 26:20, 14:12)

Astoria: Robak 16, Grod 14, Fatz 13, Szyttenholm 9, Laydych 8, Kutta 7, Mazur 7, Lewandowski 2, Barszczyk 0, Łucka 0.

Spójnia: Pieloch 16, Pytyś 15, Pacocha 13, Raczyński 10, Bigus 6, Wróblewski 3, Koziorowicz 2, Soczewski 2, Bodych 0.