W meczu 30. kolejki (ostatniej) I ligi Enea Astoria pokonała w Siedlcach SKK 82:81. Bydgoszczanie rundę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu, tracąc do Śląska Wrocław 2 punkty.

Ostatni mecz Astorii w rundzie zasadniczej z ostatnią drużyną w tabeli był najbardziej wyrównanym pojedynkiem ze wszystkich. Żadnej z drużyn nie udało się wygrać jednej kwarty różnicą większą niż 1 punkt. Bydgoszczanie po zremisowaniu drugiej kwarty, wygrali trzecią i czwartą.

W końcówce spotkania wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na 3 i pół minuty przed końcem Astoria traciła do gospodarzy 6 punktów (75:69). Wtedy bydgoszczanie dali popis w rzutach za trzy punkty: najpierw Nowakowski, a potem dwukrotnie Aleksandrowicz i Astoria była na czele (75:78), a do końca meczu została 1 minuta i 21 sekund. Sobiło wyrównał (78:78), ale Frąckiewicz ponownie dał prowadzenie gościom (78:80). Wróbel trafił za 3 punkty (81:80), ale Frąckiewicz pewnie na 15 sekund przed końcem meczu egzekwował dwa rzuty wolne i Astoria odniosła zwycięstwo.

Bydgoszczanie do play-off awansowali z drugiego miejsca w tabeli.

SKK Siedlce - Enea Astoria Bydgoszcz 81:82 (26:25, 11:11, 20:21, 24:25)

SKK: Pławucki 19, Wóbel 18, Strzelecki 12, Janik 12m Sadło 4 oraz Sobiło 6, Sirijatowicz 6, Pabianek 4, Kołodziński 0

Enea Astoria: Frąckiewicz 23, Aleksandrowicz 12, Nowakowski 10, Fatz 9, Kukiełka 8 oraz Grod 7, Kondraciuk 7, Dłuski 2, Pochocki 2, Szyttenholm 2