Koszykarzy Astorii po raz pierwszy zagrali ligowy mecz w Artego Arenie. Na szczęście, debiut okazał się zwycięski.
Bydgoszczanie mecz rozpoczęli znakomicie i na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili 23:9. I mimo że w ostatnich dwóch minutach radomianie odrobili część strat, to w dwóch kolejnych wyraźnie gospodarzom ustępowali.

Emocje nadeszły w czwartej odsłonie, gdy przewaga Asty stopniała do jednego “oczka” (70:69) na dwie minuty przed końcem meczu. Ostatnie 120 sekund na szczęście obie drużyny zagrały podobnie nieskutecznie i jednopunktowa przewaga Astorii utrzymała się do końca.

Astoria Bydgoszcz – ACK UTH Rosa Radom 72:71 (23:17, 16:11, 20:16, 13:27)

Astoria: Dymała 17, Laydych 14, Fatz 13, Szyttenholm 11, Kutta 8, Prostak 6, Krzywdziński 3, Łucka 0, Grzesiński 0, Barszczyk 0

UTH Rosa: Schenk 20, Bonarek 12, Stopierzyński 12, Kardaś 11, Sobuta 8, Zegzuła 7, Cetnar 1, Kapturski 0, Michalski 0.